Торт наполеон.
Улюблений багатьма торт «Наполеон», що вражає своїм смаком та структурою, під силу приготувати кожному кондитеру. Складний на перший погляд десерт спекти набагато простіше, ніж класичний бісквіт або кекс.
Продукти для домашнього «Наполеона» та покроковий рецепт
Звичайний Наполеон можна приготувати буквально за 2 години. Для того, щоб десерт став ніжним і танув у роті, потрібно ще 6 годин. Весь цей час торт повинен перебувати у холодильнику. Слід зазначити, що готовий десерт на час зберігання слід покрити харчовою плівкою. Це убереже його від сторонніх запахів і дозволить придбати й згодом зберегти м'якість.
Для домашнього «Наполеона» за класичним рецептом потрібно мати 2 набори інгредієнтів. З першого треба буде замісити тісто, а з другого – зварити ніжний крем.
Для хрустких та ніжних коржів рекомендують використовувати такий перелік продуктів:
мука – 500 г;
вода – 180 мл;
оцет – 20 мл;
масло (вершкове) – 1 пачка.
Деякі кондитери використовують видозмінені рецепти коржів. Не важко знайти «Наполеони» з сирним тестом, зі сметаною, з яйцями й навіть з содою або розпушувачами. Всі варіанти будуть смачними та ніжними, але той, що випечений за класичною рецептурою був, є і буде еталоном. Торт, випечений своїми руками, вийде ніжним та повітряним.
Приготування тіста відбувається за такою схемою:
1.Холодне масло натирають на тертці й змішують з борошном.
2.Змішують крижану воду та оцет, а потім отриманий розчин виливають у масляно-борошняну крихту.
2.Руками в рукавичках (не заради гігієни, а з метою мінімізувати контакт теплих рук та вершкового масла) замішують туге тісто.
3.Варто зазначити, що кондитери рекомендують вливати підкислену воду в борошняну масу, а не насипати крихту в місткість із водою.
4.Тугу грудочку обертають плівкою, а потім відправляють у холодильник на 40 хвилин мінімум. Як варіант, тісто може лежати у холодильнику до доби.
5.Після того, як тісто відлежиться в холоді, приступають до розкочування коржів. Традиційна форма «Наполеона» – квадрат, але за бажанням кондитера чи замовника форму торта можна зробити різну.
З маси за описаними пропорціями має вийти 6 коржів. При ручному розкочуванні потрібно стежити за тим, щоб тісто було рівномірним по краях та посередині. Оптимальна товщина пласта в сирому вигляді 0,5 см. Після випікання висота збільшиться до 1,5 см, а після збирання трохи просяде, пом'якшившись під кремом.
Ідеальним кремом для торта стане заварний. Для нього знадобиться:
коров'яче молоко (2,5 або 3,2% жирності) – 800 мл;
курячі яйця – 4 штуки;
цукровий пісок – 370 г;
борошно – 80 г;
ванілін – 1 г.
Класичний заварний крем (саме такий використовують для наповнення еклерів та профітролів, які у нас заведено називати «заварними» тістечками) готують так:
У каструлі нагрівають половину норми молока і розчиняють у ній цукровий пісок.
Другу частину молока змішують з борошном, ваніліном та курячими яйцями. Важливо зробити так, щоб у рідині не було грудочок борошна, а також простежити, щоб яйця повністю розчинилися.
Виливають яєчно-молочну суміш, що вийшла, в кипляче солодке молоко, а потім при постійному помішуванні доводять масу до консистенції густої сметани.
На приготування крему за цим покроковим рецептом потрібно не більше 5 хвилин. Для змащування коржів можна використовувати лише холодну масу, тому просочення потрібно витримати на столі щонайменше годину.
Охололі коржі слід щедро змастити кремом і укласти один на одного. Один з коржів зазвичай залишають на обсипання. Деякі кондитери спеціально запікають його трохи більше, ніж решту. При укладанні останнього коржа рекомендується натиснути на конструкцію руками. Останній штрих у роботі – обмазування поверхні кремом та посипання крихтою.
Комментарии
Отправить комментарий